Montessori vzdělání u nás a...

O tom, že Montessori pedagogika nevznikla, u nás, v České republice jsme vám již psali. Jedná se o alternativní vzdělání, které je jinde ve světě zcela běžné a velmi vyhledávané. U nás se s tím mnoho rodičů teprve postupně seznamuje a zjišťuje, že se jedná o specifický přístup, který u dětí opravdu funguje. V dnešním článku se dozvíte zase o něco více.

U nás

V České republice je Montessori pedagogika uznávaným vzdělávacím programem od r. 1999, přesto je zatím jen málo škol, které s tímto programem pracují. Každopádně si troufneme říct, že je jen otázkou času, kdy tyto instituce budou pomalu ale jistě narůstat. Sami pozorujeme, že zájem je čím dál tím větší. Vzhledem k tomu, že přijímáme pouze omezený počet dětí, musíme bohužel některé z důvodu velkého zájmu odmítnout. Vzhledem ale k přirozenému úbytku vlivem stěhování a podobných záležitostí, se nám místa někdy uvolní. Proto na rodiče apelujeme, aby se zápisem raději dlouho neotáleli.

Jsme nadšeni, když rodiče, kteří o Montessori moc nevědí, k nám přijdou na Den otevřených dveří a zamilují si jej stejně jako my. Samozřejmě to není hned. Ale všem, kteří o tento typ výchovy mají zájem i mimo školku nebo školu, rádi poskytneme více informací.

Ve světě

Možná jste to ani nevěděli, ale na Montessori výchovu se dělají různé celosvětové výzkumy, které potvrzují, že tato pedagogika usnadňuje rozvoj kognitivních funkcí, podporuje vědomé a systémové myšlení a emoční a sociální vývoj a především samostatnost. Pro vývoj dítěte tak má obrovský přínos.

Montessori není žádný experiment, ale používá se už více jak 20 let. Tento systém zavedla vysokoškolsky vzdělaná lékařka a v zahraničí našel velkou oblibu. Ve světě najdeme přes několik desítek tisíc Montessori škol a školek, které absolvovali i velmi úspěšné a známé osobnosti.

Pojďme se na několik z nich podívat:

  • Larry Page a Sergey Brin – zakladatelé Google
  • Jeffrey Bezos – zakladatel Amazonu
  • Princ William a princ Harry – synové prince Charlese a princezny Diany
  • Chelsea Clinton – dcera prezidenta Billa a Hillary Clintonových
  • Beyonce Knowles – americká pop a R&B zpěvačka, skladatelka, herečka a módní návrhářka
  • George Clooney – herec, scénárista, režisér, producent
  • Alan Ricman – herec, scénárista, režisér
  • Dakota Fanning – herečka
  • Jimmy Wales – spoluzakladatel Wikipedie

A takhle bychom mohli pokračovat dále. Významných osobností, které si prošly touto výchovou, je opravdu hodně. Mnoho z nich říká, že tak úspěšní jsou jen díky Montessori, které jim umožnilo se zaměřit na osobní rozvoj, kreativitu a vlastní zájmy. Chcete takovou příležitost umožnit i svému dítěti? Přijďte k nám na návštěvu. Naše certifikované učitelky vám ukáží, jak Montessori vypadá v praxi.

_DSC9114Nejnovější videa

Všechna videa