Vysoká škola podnikání, a. s. Ostrava > Mateřská a základní škola MONTE > Aktuality > „Letní režim“ a rozloučení se školním rokem

„Letní režim“ a...

I přesto, že u nás panuje pohodová atmosféra, školní rok 2016/2017 sletěl jako voda v horské peřeji. A i když sem tam narazila na kámen, někdy jej obeplula a někdy kámen obrousila, vždy si našla klidnou cestu. Tímto přirovnáním bychom zhodnotili letošní rok, ve kterém se mnoho akcí událo, pro děti i pro rodiče.

Poděkování především…

Rádi bychom předně poděkovali našim báječným paním učitelkám za jejich profesionální práci, laskavý přístup k dětem a věčně otevřené náruči. A vůbec – poděkování patří všem našim zaměstnancům, kteří se po celý rok podíleli na příjemné atmosféře naší školky a školy.

Vždyť bez usměvavé paní kuchařky by dětem nechutnalo, bez pana školníka by nám chyběl humor a chlapský nadhled a bez paní uklízečky by to u nás tak krásně nevonělo.

Poděkování ale patří také našim rodičům, kteří nám ochotně a s důvěrou svěřují své děti. Děkujeme za spolupráci, podporu a otevřený přístup.

 

Mateřská a základní škola MONTE

 

Tak probíhal školní rok

Školní rok jsme zahájili slavnostně. V září na děti čekala labradorka Tessie s lekcí canisterapie, nechyběly ani písničky „toulavé kytary“ pana Zábranského. V říjnu jsme přivítali podzim slavností „Uspávání broučků“, poprvé přespali v „Noční školce“ a už na dveře klepal Mikuláš se svým doprovodem a byly tu Vánoce. V duchu dobrých skutků jsme také přispěli finančním výtěžkem z dílniček nemocným dětem z Mobilního hospice Ondrášek.

Vánoční dílničky v naší mateřské škole

O Vánocích jsme si s rodiči na vánočních besídkách nazdobili perníčky, zazpívali koledy a připomněli příběh Josefa a Marie. Mezitím vším jsme se ještě v kroužcích učili jezdit na in-line bruslích, hrát sportovní hry, cvičit jógu, rozmotávat jazýčky v logopedii a kdo jej neměl zamotaný, tak se učil anglicky a dech procvičoval na flétničce.

Vaňkův kopec děti z mateřské školy MONTE

Po Vánocích jsme si nasadili lyže a vyrazili na Palkovický kopec naučit se lyžovat. A že nám to šlo. A komu to bylo málo, pokračoval v kroužcích, a kdo nechtěl, třídní programy byly už tak bohaté. Úsměv na tvářích nám vykouzlily loutky z divadélka „Smíšek“ a opravdický zážitek darovalo představení v divadle loutek na Černé louce a klaun Hopsalín, který nás provedl vtípky a lesem, co jsme s dětmi vyrobili na maškarní bál. Potom se zase za námi podívala Tessie.

Mateřská škola MONTE - Výlet na Mauglího stezku 5

A když už vykouklo na obloze sluníčko, nemeškali jsme a vyrazili na koně na ranč Hlučín a také jsme se učili plavat. Přece bychom nepodcenili přípravu na léto. A že máme být na sebe opatrní nás učili členové hasičského sboru 112 ve Výškovicích. Tyhle znalosti a naši odvahu jsme potom zúročili na školním výletě na Mauglího stezce. A potom se to náhle stalo – byl tady konec roku a s ním loučení se školkou a „Pasování předškoláků“.

Sladká tečka nakonec, v podobě dortu a úsměvů a dojatých rodičů, tak sbohem školko.

pasování-předškoláků-zahrada

 

Naše mateřská škola

V letošním roce slavila naše školka své 4 narozeniny. Místo dortu jsme dostali krásné hodnocení České školní inspekce. Alespoň část atmosféry a toho co během dne ve škole děláme, jsme vám zaznamenali do videa „Den v naší školce„. Ale největší radost nám dělají naše děti, které si již od dvou let, díky promyšlenému vedení paní učitelek, zavazují tkaničky, připravují svačinku, či dokonce upečou velikonočního beránka a jsou tak samostatné. A ty starší? Ty své znalosti prokázaly u zápisů do škol, u kterých všechny uspěly bez odkladu.

Inspekční zpráva mateřská a základní škola Ostrava

A proč by ne, vždyť děti z naší školky díky Montessori přístupu čtou i píší, dříve než je tomu jinde – ani matematika jim není cizí a mají široké znalosti o světě, Zemi a vesmíru. K tomu se přidává zdravé sebevědomí a vnitřní motivace s touhou po vědění. Měli jste vidět naše předškoláky v úkolech na „Pasování“. Řekněte, kdo doma s předškolákem řeší kolik je skutečně planet a nebo kontinentů?

Naše základní škola

Naše škola však měla na svém dortu 1 a slavila svůj první rok činnosti. V září k nám nastoupili prvňáčci, kteří tak v lednu získali své první vysvědčení na základní škole. Po prázdninách budou ostřílenými druháky, co umí nejen číst, psát a počítat, ale jsou také manažery vlastního učení, mají své deníky a diáře a dovedou svou práci rozvrhnout, naplánovat a vždy dokončit.

Předávání vysvědčení v základní škole Montessori

Naučili se prezentovat své výsledky díky projektovému vyučování a nebojí se žádného učiva, protože Montessori pomůcky jim učení usnadňují. O tom, že jsou naše děti úspěšné i ve školní družině, také svědčí vítězství ve výtvarné soutěži.

diplom-školní-družina-monte

 

Novinky v následujícím školním roce

A co děti čeká v příštím školním roce? Na příští rok jsme naplánovali novinky, a to ve formě otevření bilingvní třídy v mateřské škole a posílení výuky angličtiny v základní škole.

bilingvni-skolka-montessori-anglictina

Nově zavádíme nový elektronický systém pro komunikaci s rodiči a hlavně pro zefektivnění zpětné vazby, co ve škole děláme. A to vše podpoříme formou interaktivních učebnic a interaktivní výukou. Školu jsme také zapojili do projektu „Ovoce a zelenina do škol“ a díky projektu OPVVV posílí náš tým také dvě nové paní asistentky.

Montessori ovoce a zelenina do skol

 

„Letní režim“ na naší škole

 • Na základě četných žádostí bude mateřská škola fungovat také během prázdnin, a to v letním režimu omezeném na 1 třídu. Děti k nám mohou docházet denně od 7:00 – 17:00. Školku uzavíráme pouze v období od 24. 7. –  4.  8.  2017.
 • Mimo uvedený termín, stále přijímáme nové přihlášky do dalšího školního roku. Ještě pár židliček máme ve školce neobsazeno.
 • Základní škola je uzavřena po celou dobu prázdnin a na nové prvňáčky se těšíme již 4. 9. 2017. A pokud se vám líbí naše škola, můžete během prázdnin přestoupit i k nám. Už máme přeci i druháky.

 

A to je pro letošní rok všechno, ještě jednou děkujeme za přízeň a přejeme nádherné prázdniny.


 • VŠE PODSTATNÉ ZA 5 MINUT!

  Jste tady poprvé? Paráda! Připravili jsme pro Vás mikrostránku, která odhalí vše podstatné o naší škole a školce během 5ti minut. Získáte tak informace: jak k dětem a výchově přistupujeme co budou vaše děti umět jak to u nás probíhá nebo co si o nás myslí naši rodiče Až se s námi seznámíte, vrátíte se […]

  Více informací
 • Chcete prohlídku?

  Chcete prohlídku? Nemusíte čekat na DOD! Stokrát slyšet, jednou vidět! Příjdte i Vy se přesvědčit, že to s výchovou a vzděláním Vašich dětí vážně umíme. Nesídlíme sice v Karolíně, ani nemáme zlaté fasády či kliky, ale máme nejlepší učitele. V kvalitě našich lidí neznáme kompromis, a na tom si stojíme! Budeme se těšit na Vaši […]

  Více informací

Nejnovější videa

Všechna videa