Vysoká škola podnikání, a. s. Ostrava > Mateřská a základní škola MONTE > Aktuality > 7 důvodů, proč bude školní rok 2017/2018 výjimečný :)

7 důvodů, proč bude školní...

Milí rodiče a hlavně milé děti, vítáme vás po prázdninách.

Prázdniny utekly jako voda a my opět zahajujeme nový školní rok. Tento se pyšní čísly 2017/2018. A o tom, že to nebude rok obyčejný, ale výjimečný, vás ihned přesvědčíme. Připravili jsme si pro vás mnoho novinek. Takže co nás v něm čeká?

1. Pravidelný reporting školních aktivit – Zprávičky z Montessori školy i školky

Mnozí rodiče nás žádali: „…to víte, že se doma něco málo dozvíme, rádi bychom však věděli mnohem více z toho co se u vás dělo…“. Vaše přání jsme vyslyšeli. Od tohoto školního roku se budete pravidelně setkávat na našem FB s většinou událostí, kterých se děti v Mateřské škole a základní škole MONTE zúčastní. Čekají vás pravidelné akce, výlety, fotoreportáže ze školních dnů i projektů a tu a tam i to nahlédnutí pod pokličku.

Zprávičky z mateřské školy na facebooku

2. Anglická třída v mateřské škole

Další přání rodičů a zároveň moderní trend ve vzdělávání – druhý jazyk – jsme vzali velmi vážně. Proto jsme do výuky mateřské školy implementovali výuku angličtiny formou bilingvní (dvojjazyčné) třídy. A to plnohodnotnou, avšak zábavnou formou prožitkového učení. Děti si ve třídě osloví jak slovíčka, tak základní dramatiku, budou poslouchat, učit se mluvit a položíme společně základy pro čtení i psaní.

Celý článek o bilingvní (dvojjazyčné) třídě v mateřské škole

3. Rozšířená výuka angličtiny v základní škole

Výuku angličtiny také rozšiřujeme na základní škole. Nejen o kvalifikovanou učitelku, která má hovoří anglicky na úrovni rodilého mluvčího a nejvyšší Cambridge zkoušky, ale také vyšší hodinovou dotací. O tom, že umíme dělat Montessori víte, ale nevíte, že umíme Montessori učit i v angličtině. Proto jsme jazykovou výuku propojili metodikou Jolly Phonics.

Výuka angličtiny v mateřské škole a základní škole MONTE

4. Projekt „Ovoce a zelenina do škol“

Žádný druh ovoce, ani zeleniny neobsahuje všechny živiny najednou. Z tohoto důvodu jsme se hrdě zapojili do projektu „Ovoce a zelenina do škol“ pod záštitou MŠMT, abychom společně zvýšili oblibu ovoce a zeleniny u dětí a přispěli tak ke zdravému životnímu stylu již v jejich dětství. Druhotným efektem je pak samotné celkové zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny.

Přečtěte si více o projektu „Ovoce a zelenina do škol“

Projekt ovoce a zelenina do škol

5. Projekt „Zdravá 5“

Zdraví a zdravé stravování našich děti je pro nás prioritou, proto jsme naši instituci také zapojili do projektu „ZDRAVÁ 5“ nadačního fondu ALBERT, ve kterém naučíme děti pod vedením odborníků zdravě jíst a připravovat zdravá a chutná jídla.

Pořádnou dávku informací naleznete na oficiálních stránkách www.zdrava5.cz

Zdravá 5

6. Nové posily díky „OPVVV“

V rámci „OP VÝZKUM, VÝVOJ A VZDĚLÁVÁNÍ OBDOBÍ 2014-2020″ posílí naši instituci dvě paní asistentky, které tak podpoří jak tým mateřské školy, tak základní školy MONTE, protože individuální přístup k dětem je pro nás důležitý. Pro nás je každé dítě jedinečné a výjimečné.

7. Interaktivita nám není cizí

Jdeme s trendy naší doby a víme, že děti potřebují také média, proto vybavení naší třídy základní školy rozšiřujeme o interaktivní tabuli. Ale tím nekončíme. Otevíráme pro rodiče elektronický systém, ve kterém mohou vidět učivo, vzdělávací plány tříd, výsledky dětí, informace z dění ze třídy aj.

Tak hurá 4. 9. 2017 do školky a do školy.

 

Těšíme se na Vás.

Váše MONTE


  • VŠE PODSTATNÉ ZA 5 MINUT!

    Jste tady poprvé? Paráda! Připravili jsme pro Vás mikrostránku, která odhalí vše podstatné o naší škole a školce během 5ti minut. Získáte tak informace: jak k dětem a výchově přistupujeme co budou vaše děti umět jak to u nás probíhá nebo co si o nás myslí naši rodiče Až se s námi seznámíte, vrátíte se […]

    Více informací
  • Chcete prohlídku?

    Chcete prohlídku? Nemusíte čekat na DOD! Stokrát slyšet, jednou vidět! Příjdte i Vy se přesvědčit, že to s výchovou a vzděláním Vašich dětí vážně umíme. Nesídlíme sice v Karolíně, ani nemáme zlaté fasády či kliky, ale máme nejlepší učitele. V kvalitě našich lidí neznáme kompromis, a na tom si stojíme! Budeme se těšit na Vaši […]

    Více informací

Nejnovější videa

Všechna videa