Mikuláš v MŠ a ZŠ MONTE

CINK, CINK, CINK… BUCH, BUCH, BUCH… ozývá se dveřmi…
„Co to je? Kdo to je?“ ptají se potichounku děti paní učitelky a v tu chvílí vchází do dveří bílá čepice Mikuláše, za ní září zlaté vlásky andílka a ten rohatý zůstal za dveřmi.

Jak Mikuláš navštívil děti v mateřské škole

Do BENJA třídy vstoupil Mikuláš s andělem. V ruce drží nebeskou knihu,  kde má ke každému dítěti něco sepsáno…

Začíná nadílka… měli jste vidět výrazy dětských tváří… z očekávání a plíživých obav byl na světě rázem úsměv a spokojenost. Vždyť tady nikdo nezlobí! Proto také čert zůstal za dveřmi. Všechny naše děti obdržely řekly básničku, zazpívaly písničku a Mikuláš jim nadělil překvapení v balíčku.

mikulas materska skola v ostrave

A co paní učitelky?  Ty musely Mikuláši slíbit, že budou pořád tak laskavé a usměvavé, jako doteď! Jakmile mu to slíbily, také je obdaroval.

A jak to bylo v MONTE?
Ani tady nechybělo očekávání dětí, když už slyšely cinkot zvonečku z chodby. Tady už ale Mikuláš pozval dál i čerta! Avšak děti se čerta nebály, protože jak zní pekelný zákon? „Jen ty zlobivé si mohu odnést do pekla“..brblal si čert pod nosem… I když se jej děti nebály, stále pro ně setkání bylo zkouškou odvahy… ty odvážné si s ním chtěly podat i ruku. Laskavý Mikuláš však spravedlivě naše děti odměnil a nezapomněl ani na paní učitelky.I tady děti Mikuláši pěkně zazpívaly. A andělíček na vše s nebeskou září dohlížel.

A budou děti těšit i na přes rok? To víte, že budou! Copak máme snad ve školce uličníky?  A možná, možná i čert zůstane v teple, hezky doma v pekle…

materska skola benja v ostrave

I po odchodu Mikuláše, ještě stále dětem i učitelkám vrtá v hlavě: „Jak dobře to v nebi všechno vědí? A že jednotlivé děti moc dobře znají – i to, co mají rády a kdo tu a tam porušuje naše pravidla…“

Mikuláš dorazil i do naší základní školy

Za dveřmi základní školy se rozléhá ticho. „Že by tam nebyly děti?“ ptal se Mikuláš… Když otevřel dveře, viděl, jak děti pracují na koberečcích. To bylo překvapení, když jej spatřily. Měli jste vidět, jak rychle nastoupily v řad a začaly na uvítanou zpívat. Mikuláš poděkoval a nadělovat… čert jen sekundoval a andílek podával dárky! I tady Mikuláš vše věděl o dětech a ke každému promluvil. Nezapomněl ani na paní učitelku a asistentku. Děti Mikuláše ještě jednou překvapily písničkou jako poděkování. Ale co jej opravdu až zaskočilo, že slyšel hrát i housličky. Za celá láta své nebeské služby neměl takový zážitek. A tak andílek ukápl slzičku….

základní škola v ostravě
A čert? Tomu se od nás nechtělo a tak bloudil po třídě… tak ho děti vyháněly…

Může vás zajímat


  • VŠE PODSTATNÉ ZA 5 MINUT!

    Jste tady poprvé? Paráda! Připravili jsme pro Vás mikrostránku, která odhalí vše podstatné o naší škole a školce během 5ti minut. Získáte tak informace: jak k dětem a výchově přistupujeme co budou vaše děti umět jak to u nás probíhá nebo co si o nás myslí naši rodiče Až se s námi seznámíte, vrátíte se […]

    Více informací
  • Chcete prohlídku?

    Chcete prohlídku? Nemusíte čekat na DOD! Stokrát slyšet, jednou vidět! Příjdte i Vy se přesvědčit, že to s výchovou a vzděláním Vašich dětí vážně umíme. Nesídlíme sice v Karolíně, ani nemáme zlaté fasády či kliky, ale máme nejlepší učitele. V kvalitě našich lidí neznáme kompromis, a na tom si stojíme! Budeme se těšit na Vaši […]

    Více informací

Nejnovější videa

Všechna videa