Kauzalita nemocí

Dne 28. listopadu proběhla na naší škole odborná přednáška „Kauzalita nemocí“ z pohledu psychosomatiky, kde pozvaným odborníkem byla přední lékařka v oblasti psychosomatiky Mudr. Marcela Linhartová úzce spolupracující s Mudr. Hnízdilem, která speciálně z Prahy dojela za námi na Monte.

 Téma přednášky: „Kauzalita nemocí“ z pohledu psychosomatiky, tj. příčiny nemocí u dětí a dospělých. 

Podtémata:

Proč nemoc přichází? Kde hledat příčinu?

Co nás má nemoc naučit, v čem posunout?

Jak přistupuje k léčbě psychosomatika?

Jak přistupovat k nemocem u dětí?

MUDr. Marcela Linhartová – atestovaný lékař

Vystudovala 1. LF UK v Praze a získala lékařskou praxi a zkušenosti na odděleních gynekologie a porodnictví, dětské a dospělé interny, uroandrologie, radiologie a ortopedie. Pracovala v klinickém výzkumu i v nemocnicích v Motole a na Bulovce.

Absolvovala několik zahraničních stáží a stála u zrodu jedné soukromé pražské ambulantní kliniky. Absolvovala studium psychoterapie na PVŠ psychosociálních studií v Praze, má certifikaci a praxi rekondičního maséra a procházím sebezkušenostním daseinsanalytickým psychoterapeutickým výcvikem.
Má několikaleté osobní zkušenosti s individuální a skupinovou psychoterapií. Absolvovala odborné psychologicky a psychoterapeuticky zaměřené kurzy a semináře (psychoanalýza, daseinsanalýza, bodypsychoterapie (W.Reich, MonaLisa Boysen), holotropní dýchání, práce s traumatem, hagioterapie)

Rodiče si vyslechli vedle základní teorie i praktické příklady z ordinace Dr. Linhartové a Dr. Hnízdila. Ke konci mohli rovněž zadávat dotazy a konzultovat svou vlastní problematiku.


  • VŠE PODSTATNÉ ZA 5 MINUT!

    Jste tady poprvé? Paráda! Připravili jsme pro Vás mikrostránku, která odhalí vše podstatné o naší škole a školce během 5ti minut. Získáte tak informace: jak k dětem a výchově přistupujeme co budou vaše děti umět jak to u nás probíhá nebo co si o nás myslí naši rodiče Až se s námi seznámíte, vrátíte se […]

    Více informací
  • Chcete prohlídku?

    Chcete prohlídku? Nemusíte čekat na DOD! Stokrát slyšet, jednou vidět! Příjdte i Vy se přesvědčit, že to s výchovou a vzděláním Vašich dětí vážně umíme. Nesídlíme sice v Karolíně, ani nemáme zlaté fasády či kliky, ale máme nejlepší učitele. V kvalitě našich lidí neznáme kompromis, a na tom si stojíme! Budeme se těšit na Vaši […]

    Více informací

Nejnovější videa

Všechna videa