• English

Náš tým

ZŘIZOVATEL

Ing. Radan Jünger, rozhovor se zřizovatelem ZŠ a MŠ MONTE

Nejvíce si cením na svém pedagogickém sboru, s jakou péčí se věnují našim žákům. Jsou nenápadnými průvodci v jejich světě a touze po poznání. Můj tým plně kvalifikovaných odborníků byl pečlivě vybrán z těch nejlepších pedagogů. Ať už se jedná o vedení školy, třídní učitele, asistentky nebo rodilé mluvčí. Všem je nám blízká Montessori pedagogika a ztotožňujeme se s krédem Marie Montessori – Pomoz mi, abych to dokázal sám.

ŘEDITELKA

Mgr. Tereza Krčíková

Jsem hrdá na to, že jsem se stala součástí profesionálního a přátelského pedagogického týmu, jehož hlavním cílem jsou šťastné děti. K nám se žáci těší do školy každý den. U nás podporujeme individualitu dětí. Mým hlavním krédem je, aby z dětí byly kreativní a tvořivé osobnosti, které se nebojí projevit.

ŘEDITELKA MATEŘSKÉ ŠKOLY

Bc. Radana Buďo Kempová 

Ředitelka pro mateřskou školu Monte a učitelka třídy Benja. Vystudovala obor Učitelství pro mateřské školy na pedagogické fakultě Ostravské univerzity v Ostravě. Má zkušenosti s adaptací dvouletých dětí v MŠ, aktivně se zaměřuje na hrubou motoriku dětí a její rozvoj, získání správných pohybových vzorců a návyků. Je celostním muzikoterapeutem a prvky relaxace a hry na netradiční nástroje v přírodním ladění využívá i během každodenní práce s dětmi.

Za svou dosavadní praxi absolvovala mnoho vzdělávacích kurzů, mimo jiné také kurz Montessori pedagogika pro MŠ, Respektovat a být respektován, Montessori pedagogika pro MŠ, Základy Handle přístupu nebo Metodu dobrého startu. Aktuálně je uchvácena montessori pedagogikou, jejíž některé prvky již léta využívá, zaměřuje se na samostatnost a soběstačnost dětí což přispívá k jejich sebevědomí.

Její moto je: „Může být něco krásnějšího než dělat to, co máte rád a vědět, že to má význam?“

 

UČITELKA

Julie Koželuhová

Vede děti ve třídě Benja. Pochází z Uherského Hradiště a je hrdá na folklór a tradice. Učitelkou v mateřské škole chtěla být již od raného mládí a při absolvování brigád či zaměstnání se v tomto vždy utvrdila. Obor předškolní pedagogika vystudovala na Střední pedagogické škole v Kroměříži a studium zakončila maturitní zkouškou. Ke svému vzdělání později doplnila Kurz plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku a také Kurz montessori pedagogiky v Brně. Ve svém volném čase se věnuje plavání s dětmi, organizování dětských táborů a akci. Ráda zpívá, tančí, cvičí jógu a běhá, nejraději se však o své dovednosti podělí s dětmi.

 

UČITELKA

Adéla Dudková

Je učitelkou dětí ve třídě Benja. Má vystudovanou Střední pedagogickou školu sv. Anežky České v Odrách, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Již od dětství se věnovala hře na zobcovou flétnu, na kterou, s malými přestávkami, hraje dodnes a není ji cizí ani klavír. Ráda tančí, zpívá a fotografuje. Má dvě malé děti, které také navštěvují montessori třídu. Díky její dobrodružné povaze ráda se svou rodinou kempuje na různých místech ČR a  často jezdí na výlety.

Je milovnice přírody a k ůcte k naši Zemi se snaží vést i své děti. Před nástupem na MD pracovala 4 roky v běžné mateřské škole, kde ji úplně nevyhovoval systém vzdělávání a momentálně zkouší jít jiným směrem.

Její moto: Nikdy nepomáhejte dítěti s úkolem, při kterém cítí, že může uspět.

 

UČITELKA

Blanka Pokorná

Působí v mateřské škole Monte jako školní asistentka. Do montessori pedagogiky se zamilovala již před šesti lety, když se jí narodil syn. Nejvíce ji zaujala přirozenost a respekt, s jakým tato metoda přistupuje k dětem. Velice ji těší spolupráce s učitelkami v naší mateřské škole, kde může uplatnit své znalosti, zkušenosti a přirozený talent jednání a pomáhání druhým.

Její moto: Naše myšlenky utvářejí náš život. Pokud dokážeme v dítěti udržet jeho přirozený pozitivní přístup a myšlení, bude z něj šťastný dospělý.

UČITELKA

Erica Martinez

Působí na třídě Monte a je rodilou mluvčí, pochází z Dallasu, USA. V Ostravě bydlí se svou dcerou již 9 let a stále se učí česky. Ve volném čase ráda tancuje latinsko-americké tance a swing. Je instruktorkou Zumby pro dospělé a děti. Ráda chodí na procházky po horách, plave, chodí do kina a věnuje se své dceři.

UČITELKA

Liesbeth Carlebur

Pochází z Holandska a před šesti lety se se svým manželem a čtyřmi dětmi přestěhovali do české Republiky a zamilovali si ji od prvního dne!
Poslední dva roky pracovala jako učitel angličtiny v lesní školce a jako soukromý učitel. Děti učí anglicky prostřednictvím her, písniček a kreativních činností.

Její moto: Zábava, zatímco se dítě učí, je ta nejdůležitější věc!

 

 

Desatero, kterým se řídí náš tým

Je-li dítě káráno, naučí se odsuzovat.

Žije-li dítě v nepřátelství, naučí se útočit.

Žije-li dítě v posměchu, naučí se vyhýbavosti.

Ale žije-li dítě v povzbuzení, naučí se smělosti.

Žije-li dítě v toleranci, naučí se trpělivosti.

Zná-li dítě úspěch, naučí se věřit si a oceňovat druhé.

Žije-li dítě v poctivosti, naučí se spravedlnosti.

Žije-li dítě v bezpečí, naučí se věřit a důvěřovat.

Je-li dítě přijímáno a obklopeno přátelstvím, naučí se hledat ve světě lásku.

Je-li dítě obklopeno láskou, rozdává lásku.

Může vás zajímat


  • VŠE PODSTATNÉ ZA 5 MINUT!

    Jste tady poprvé? Paráda! Připravili jsme pro Vás mikrostránku, která odhalí vše podstatné o naší škole a školce během 5ti minut. Získáte tak informace: jak k dětem a výchově přistupujeme co budou vaše děti umět jak to u nás probíhá nebo co si o nás myslí naši rodiče Až se s námi seznámíte, vrátíte se […]

    Více informací
  • Chcete prohlídku?

    Chcete prohlídku? Nemusíte čekat na DOD! Stokrát slyšet, jednou vidět! Příjdte i Vy se přesvědčit, že to s výchovou a vzděláním Vašich dětí vážně umíme. Nesídlíme sice v Karolíně, ani nemáme zlaté fasády či kliky, ale máme nejlepší učitele. V kvalitě našich lidí neznáme kompromis, a na tom si stojíme! Budeme se těšit na Vaši […]

    Více informací

Nejnovější videa

Všechna videa