Mléko do škol

LAKTEA, o.p.s. je schválený žadatel o podporu v rámci projektu MLÉKO DO ŠKOL s registračním číslem 411/171718/0019.

Od září 2018 mají žáci základních škol  nárok na neochucené mléčné výrobky ZCELA ZDARMA, a to cca 4 ks / měsíc, a dotované ochucené mléko a mléčné výrobky, které budou cenově zvýhodněny tak jako dosud.

O MLÉKU…

O významu mléka a jeho prospěšnosti se vede řada otázek, ale pro zdravý vývoj a růst dítěte mléko určitě do výživy patří. Mléko však nelze považovat do „pitného režimu“, má roli nutriční (výživovou), ochrannou i detoxikační (odstraňuje jedovaté látky). Obsahuje řadu významných, jinak obtížně dosažitelných látek. Obsahuje mléčné bílkoviny, vápník a kasein, které mají nepostradatelný význam pro růst dítěte a pevnost kostí. Kasein potom chrání jaterní buňky. Zakysané mléčné výrobky pomáhají trávení a chrání proti nádorovým onemocněním.

PROJEKT „MLÉKO DO ŠKOL“

Projekt „MLÉKO DO ŠKOL“ vnikl již v 90. letech 20. stol. a dodnes má velký ohlas. Projekt realizuje firma Laktea, o.p.s. http://www.laktea.cz/index.php?page=skolni-mleko-2017-18. Firma zajišťuje kvalitní dodavatele mléčných výrobků. Min. 2x měsíčně je do škol dotované mléko, popř. neochucené mléko.

CÍL PROJEKTU

Cílem projektu je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků. Tento projekt je určen žákům základních škol, včetně přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních. Nárok na dotované mléko a mléčné výrobky mají všichni žáci základních škol, včetně přípravných ročníků.

 

 

 

 


  • VŠE PODSTATNÉ ZA 5 MINUT!

    Jste tady poprvé? Paráda! Připravili jsme pro Vás mikrostránku, která odhalí vše podstatné o naší škole a školce během 5ti minut. Získáte tak informace: jak k dětem a výchově přistupujeme co budou vaše děti umět jak to u nás probíhá nebo co si o nás myslí naši rodiče Až se s námi seznámíte, vrátíte se […]

    Více informací
  • Chcete prohlídku?

    Chcete prohlídku? Nemusíte čekat na DOD! Stokrát slyšet, jednou vidět! Příjdte i Vy se přesvědčit, že to s výchovou a vzděláním Vašich dětí vážně umíme. Nesídlíme sice v Karolíně, ani nemáme zlaté fasády či kliky, ale máme nejlepší učitele. V kvalitě našich lidí neznáme kompromis, a na tom si stojíme! Budeme se těšit na Vaši […]

    Více informací

Nejnovější videa

Všechna videa