Projekt Ovoce a zelenina do...

VÝZNAM OVOCE A ZELENINY

Ovoce je přírodním zdrojem celé řady významných ochranných látek, které nejen děti, potřebují pro své zdraví, zdravý vývoj a růst. Obsahuje celý komplex vitamínů, minerálních látek, vlákniny a antioxidantů.

Oproti ovoci, má zelenina vysokou biologickou hodnotu a nízkou energetickou hodnotu. Obsahuje 75 -95% vody a také mnoho minerálních látek, jako např. draslík, fosfor, hořčík, železo, sodík, vápník, mangan a silic (např. česneková, která ničí baktérie – proto je česnek nazýván přírodním antibiotikem). Zelenina také obsahuje bílkoviny, sacharidy (škrob, vlákninu, cukry).

Ovoce a zelenina nás chrání před řadou nemocí a také před nádorovými onemocněními.

Proto odborníci doporučují denně 2 porce ovoce a 3 porce zeleniny.

O PROJEKTU

Projekt „OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL“ zajišťuje jako jediná společnost v ČR, firma LAKTEA, o.p.s., která zajišťuje dodávky vždy čerstvého OVOCE A ZELENINY do škol, a to min. 4X měsíčně, více info na http://www.ovoceazeleninadoskol.cz/index.php?page=ovoce-do-skol.

CÍL PROJEKTU

Hlavním cílem projektu je zvýšit oblibu produktů z ovoce a zeleniny u dětí a přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny v jejich výživě. Dále potom vytvořit stravovací návyk zařazovat do svého jídelníčku a svačinek ovoce a zeleninu, a tím zlepšit zdravotního stav mladé populace. V neposlední řadě dílčím cílem projektu je bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

 

Více o projektu : http://www.montessoriostrava.cz/2017/06/22/montessori-ovoce-a-zelenina-do-skol/


  • VŠE PODSTATNÉ ZA 5 MINUT!

    Jste tady poprvé? Paráda! Připravili jsme pro Vás mikrostránku, která odhalí vše podstatné o naší škole a školce během 5ti minut. Získáte tak informace: jak k dětem a výchově přistupujeme co budou vaše děti umět jak to u nás probíhá nebo co si o nás myslí naši rodiče Až se s námi seznámíte, vrátíte se […]

    Více informací
  • Chcete prohlídku?

    Chcete prohlídku? Nemusíte čekat na DOD! Stokrát slyšet, jednou vidět! Příjdte i Vy se přesvědčit, že to s výchovou a vzděláním Vašich dětí vážně umíme. Nesídlíme sice v Karolíně, ani nemáme zlaté fasády či kliky, ale máme nejlepší učitele. V kvalitě našich lidí neznáme kompromis, a na tom si stojíme! Budeme se těšit na Vaši […]

    Více informací

Nejnovější videa

Všechna videa