Projekt Zdravá 5

PROJEKT ZDRAVÁ 5

O projektu:

Unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy stávající se z několika výukových programů. Pro naši školu využijeme dva výukové programy – pro mateřskou školu Hrátky Zdravé 5, pro základní školu – Škola Zdravé 5.

Metodika všech programů je konzultována s odborníky Státního zdravotního ústavu, členkou správní rady Nadačního fondu Albert MUDr. Jarmilou Rážovou, Ph.D., a je také schválena odborníkem na výživu, RNDr. Pavlem Suchánkem, blízkým spolupracovníkem Zdravé 5.

Vzdělávací program Zdravá 5 je realizován společností Ahold již od roku 2004. Projekt je podporován nadačním fondem Albert. Nadační fond Albert byl založen 1. září 2009 a jeho úkolem je efektivně naplňovat strategii společenské odpovědnosti značky Albert „Zdravý život pro společnost a pomoc těm, kteří ji potřebují“.

Cíl projektu:

Vést děti ke zdravému životnímu stylu, především si uvědomit důležitost stravování.

Jak to funguje:

Zapojená škola spolupracuje s týmem odborníků projektu, kteří prostřednictvím interaktivních lekcí (výukových bloků) seznamují děti a žáky se zdravým stravováním. Začínáme již nákupem a zdravým košíkem, až po vlastní přípravu jídla a zásady. Cílem každé lekce je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozenému používání v denních aktivitách.

Zdravá 5


  • VŠE PODSTATNÉ ZA 5 MINUT!

    Jste tady poprvé? Paráda! Připravili jsme pro Vás mikrostránku, která odhalí vše podstatné o naší škole a školce během 5ti minut. Získáte tak informace: jak k dětem a výchově přistupujeme co budou vaše děti umět jak to u nás probíhá nebo co si o nás myslí naši rodiče Až se s námi seznámíte, vrátíte se […]

    Více informací
  • Chcete prohlídku?

    Chcete prohlídku? Nemusíte čekat na DOD! Stokrát slyšet, jednou vidět! Příjdte i Vy se přesvědčit, že to s výchovou a vzděláním Vašich dětí vážně umíme. Nesídlíme sice v Karolíně, ani nemáme zlaté fasády či kliky, ale máme nejlepší učitele. V kvalitě našich lidí neznáme kompromis, a na tom si stojíme! Budeme se těšit na Vaši […]

    Více informací

Nejnovější videa

Všechna videa