• English

Zahájení docházky


Vstupem do základní školy prochází dítě druhou největší změnou ve svém životě (první bylo zahájení docházky do mateřské školy). 
Mění se role dítěte, prostředí, dospělí i vrstevníci, denní program, náplň činnosti, nároky i požadavky školy a rodičů. Aby dítě mohlo zvládnout tuto náročnou situaci bez vážnějších problémů, mělo by být nejen dostatečně vývojové a sociálně zralé, ale také dobře připravené.

Podle nejnovějších výzkumů současná pedagogická teorie označuje připravení dítěte na školu souhrnným pojmem školní připravenost. Ta je podmíněna výchovou a předchozím edukačním prostředím v rodině a v mateřské škole. Její součástí jsou školní zralost dítěte (fyzická, psychická, sociální a emocionální), dále pak úroveň vědomostí, dovedností, návyků a zvládání společenských pravidel.

Školní připraveností se tedy míní dosažení takového stupně v tělesného a duševního vývoje, který umožňuje dítěti, zvládání všech nároků a požadavků školy.  Co by mělo Vaše dítě umět, než půjde do školy, viz Desatero školní připravnosti MŠMT.

_DSC9550

 

Může vás zajímat


  • VŠE PODSTATNÉ ZA 5 MINUT!

    Jste tady poprvé? Paráda! Připravili jsme pro Vás mikrostránku, která odhalí vše podstatné o naší škole a školce během 5ti minut. Získáte tak informace: jak k dětem a výchově přistupujeme co budou vaše děti umět jak to u nás probíhá nebo co si o nás myslí naši rodiče Až se s námi seznámíte, vrátíte se […]

    Více informací
  • Chcete prohlídku?

    Chcete prohlídku? Nemusíte čekat na DOD! Stokrát slyšet, jednou vidět! Příjdte i Vy se přesvědčit, že to s výchovou a vzděláním Vašich dětí vážně umíme. Nesídlíme sice v Karolíně, ani nemáme zlaté fasády či kliky, ale máme nejlepší učitele. V kvalitě našich lidí neznáme kompromis, a na tom si stojíme! Budeme se těšit na Vaši […]

    Více informací

Nejnovější videa

Všechna videa