• English

Prostory školy

UMÍSTĚNÍ ŠKOLY A POPIS BUDOVY

Základní škola MONTE se nachází v lokalitě Ostrava, v části Ostrava – Hulváky. Je umístěna v klidné vilkové čtvrti na ulici Matrosovova.

Pro své účely využívá prostor společné budovy s Mateřskou školou MONTE, a to budovu bývalé základní školy. Interiér budovy školy je však nově rekonstruován pro účely poskytování vzdělávání v konceptu Montessori pedagogiky (rekonstrukce prostor byly ukončeny ke 30. 7. 2015).  Základní škola má svůj vlastní vstup, který je oddělen od mateřské školy.

Pro první tři roky provozu  jsou připraveny prostory pro výuku 1. – 3. ročníku, společně se šatnou, sociálním zařízením a výdejnou s jídelnou.

třída

Vnitřní prostory školy

Interiér školy a vnitřní vybavení je zcela přizpůsoben podmínkám 1.stupně základního vzdělávání a Montessori systému vzdělávání. Odpovídá jak z hlediska hygienických norem a požadavků, tak z hlediska organizačních specifických pro tento stupeň vzdělávání.

_DSC9515

Vnější prostory školy

Také exteriér budovy byl v předchozích letech  obnoven, rekonstrukce byly provedeny na fasádě (např. výměna oken, fasáda budovy a zateplení).

K dispozici užívání základní škola také prostornou tělocvičnu, která je umístěna v interiéru budovy. Tělocvična má samostatný vstup. O úpravu povrchu tělocvičny a vybavení se stará pronajímatel budovy (UNINOVA, o.p.s.) a obec. Pro pobyt venku mají děti k užívání upravenou jak zelenou – travnatou plochu zahrady, tak zpevněnou plochu hřiště, kterou mohou využívat pro trávení přestávek.

IMG_7341-n

Může vás zajímatNejnovější videa

Všechna videa